İl Genel Meclisi Kasım Ayı Toplantıları

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

İl Genel Meclisi Kasım Ayı Toplantıları Meclis Başkanı Abdullah Mürşit Gürel Başkanlığında 01 Kasım 2017 Çarşamba günü valilik toplantı salonunda başlıyor. Kasım ayı boyunca çalışacak olan İl Genel Meclisi  2018 performans programı, 2018 bütçe tasarısı ve diğer konuların görüşülecek, diğer gündem maddeleri ise şöyle;
1.2018 Yılı Performans Planı ve Özel İdare Bütçe tasarısının incelenmek üzere Bütçe Komisyonuna havale edilmesi.
2.İl Genel Meclis Üyesi Adem ÇAKIR ve arkadaşları tarafından müşterek imzalı verilen önergede; İlimiz Merkez ve Keşap İlçemiz köy ve şehir yerleşim alanında veya yakın bölgelerinde insanımızın yaşamını sağlık bakımından menfi olarak etkileyen ahırlar ve mandıralar varmıdır? Varsa çözümü için neler yapılacağı ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.
3.İl Genel Meclis Üyesi Resul ÖZDEMİR ve arkadaşları tarafından müşterek imzalı verilen önergede; İlimize bağlı 16 İlçe 549 köy çöpleri toplama hizmetleri, bu atıkların bertaraf edilmesi mevcut konteynerlerin nasıl korunduğunun İlçe İlçe araştırılması ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.
4.İl Genel Meclis Üyesi Arslan NİZAMOGLU ve arkadaşları tarafından müşterek imzalı verilen önergede; Görele İlçemizde bulunan Mehmet GÜREL ilkokulu bahçesine yapılan anaokulu inşaatı nedeni ile okulun öğrencilerine tehlike arz etmektedir. Önleyici tedbirlerin alınıp alınmadığı okulun genel durumunun incelenmesi ile ilgili Milli Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.
5.İl Genel Meclis Başkanı Abdullah Mürşit GÜREL ve arkadaşları tarafından müşterek imzalı verilen önergede; Kısıtlı bütçe harcamaları kapsamında harcama kalemleri azaltılırken, tasarruf tedbirleri ve gayrimenkul satışları yapılırken bazı köylerde “köy konakları” inşaatları yaptırılarak idaremiz ilave borç yükü altına girmekte olduğu, plansız, programsız ödeneği olmayan bu tür işler varmıdır, “özellikle şahsıma Espiye İlçesinde yaptığı inşaatın bedelini alamadığını söyleyen telefonla arayan müteahhidin durumunun araştırılması ile ilgili Plan Bütçe Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.
6.İl Genel Meclis Üyesi Bekir BAYRAM ve arkadaşları tarafından müşterek imzalı verilen önergede; İl Özel İdaresine ait harcamaların hangi kuramlara ne kadar tutarı olduğu, ilgili kurumların bağlı bulunduğu bakanlıklardan ne kadar ödenek talep edildiğinin araştırılması ile ilgili Plan Bütçe Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.
7.İl Genel Meclis Üyesi Çetin ÇAKIROĞLU ve arkadaşları tarafından müşterek imzalı verilen önergede; Giresun İl Özel İdaresine ait gayrimenkullerden kirada ve tahsis olan bütün mülklerin listesinin çıkarılması ayrıca tahsis ve kira senelerinin kaç yıl olduğunun araştırılması, kirada olanların kira borçlarının ne kadar olduğunun araştırılması ile ilgili Ar-Ge Tarife ve Plan Bütçe Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.
8.İl Genel Meclis Üyesi Ömer BAYRAM ve arkadaşları tarafından müşterek imzalı verilen önergede; 11.09.2015 tarihli 2015/231 kadro iptal-ihdas kararının yeniden gözden geçirilerek, özellikle iptal edilen Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün aktif hale getirilmesinin araştırılması ile ilgili Sanayi Ticaret Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.
9.İl Genel Meclis Üyesi Gürsel YILMAZ ve arkadaşları tarafından müşterek imzalı verilen önergede; İlimiz İlçeleri arasında bir İlçe köyünden diğer bir ilçe köyüne bağlantı yollan mevcuttu. Bu yolların iyileştirilmesi hususunda finansman yönünden neler yapılabilir. Böyle yolların yapılmasıyla ilçeler arası sirkülasyon artırılabilir. Bir ilçe köyü diğer bir ilçe merkezine pazara inebilir dolayısıyla ekonomik bakımından ilçeler birbirlerini destekleyebilirler. Bu durumun gerçekleştirilmesi sağlanabilmesi ile ilgili İçişleri Çeşitli İşler Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.
10.İ1 Genel Meclis Başkanı Abdullah Mürşit GÜREL ve arkadaşları tarafından müşterek imzalı verilen önergede; İlimiz Çanakçı İlçesinde defin edilen şehidimizin mezarının onarılmakta olduğu ve çevre düzenlemesi yapılması için şadırvan ve tuvaletin başka bir alana çekilmesi için İl Özel İdaresinin yapabileceği ek bir çalışmanın uygun olup olmayacağının araştırılması ile ilgili İçişleri ve Çeşitli İşler Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.
11.İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Cemal KARADENİZ ve arkadaşları tarafından müşterek imzalı verilen önergede; İlimiz Bulancak İlçesinde bulunan köylerimizin yerleşik alan çalışmalarında tamamlandıktan sonra yapılan yeni yol ağı ve imar yollarının yerleşik alan üzerinde gösterilip köy yerleşik alanlarının revize edilmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.
12.İl Genel Meclis Üyesi Şenay DOMA tarafından imzalı verilen önergede; İlimizde pazarcılık yapan kadınların sosyal-ekonomik-kültürel durumlarının tespit edilmesi, aile içinde fonksiyonları ve yaşadıklarının toplumsal cinsiyet eşitliği açısından değerlendirilmesi ile ilgili Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.
13.İl Genel Meclis Üyesi Hayrettin ÖZTÜRK tarafından imzalı verilen önergede; İlçemiz Espiye köy muhtarlarının yolağı taleplerinin karşılanması için gereken çalışmaların yapılması ile ilgili Yolağı Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.
14.İl Genel Meclis Üyesi Kahir TALIÇ ve arkadaşları tarafından müşterek imzalı verilen önergede; Dereli İlçesinde, Aile ve Sosyal Hizmetler Politikalar Müdürlüğünün yapmış olduğu faaliyetler nelerdir? Ayrıca evde yatan hastaların yerinde ziyaret edilmesi ile ilgili Sosyal Hizmetler Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.
15.İl Genel Meclis Üyesi Mehmet ABDİOĞLU ve arkadaşları tarafından müşterek imzalı verilen önergede; İlimiz Espiye İlçesi sınırları içerisinde bulunan kent ormanına ulaşımın mesire alanının halihazır durumu ile ilgili Kültür ve Turizm Komisyonunca ve Strateji Planlama Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.
16.İl Genel Meclis Üyesi Mustafa GELDİ ve arkadaşları tarafından müşterek imzalı verilen önergede; İlimizde bulunan okul sporları dalında ne kadar kız ve erkek öğrenci sayıları vardır. Okul sporlarına başvuran okul sayıları bu sporcuların malzemelerinin nasıl karşılandığı ile ilgili Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.
17.İl Genel Meclis Üyesi Mustafa GELDİ ve arkadaşları tarafından müşterek imzalı verilen önergede; Giresun Merkez ve İlçelerinde İl Özel İdaresi kayıtlarında bulunan gayrimenkullerin kirada ve tahsis olanlar dahil kullanılmayanların tespiti yapılarak satışları ile ilgili Plan Bütçe Komisyonunca ve Ar-Ge, Tarife Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.
18.İ1 Genel Meclis Üyesi Ziya KÖSE ve arkadaşları tarafından müşterek imzalı verilen önergede; İlimiz genelinde toprak analizleri neticesinde tarımsal alanlarımızın eksikliklerinin neler olduğu tahlil sonuçlarını da hangi tür gübre veya mineraller tavsiye edilmektedir. Konunun araştırılması ile ilgili Tarım ve Orman Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.
19.İlimiz Görele İlçesi İsmailbeyli Köyünde taşımalı eğitimden dolayı kapalı bulunan İlköğretim Okulu binasının özel okul yapmak için 10 yıllığına kiraya verilmesi hususunun görüşülmesi.
22.İlimiz Çamoluk İlçesi Kurtuluş Mahallesinde, mülkiyeti idaremize ait tapu sicilinin 120 ada 4 parsel numarasında kayıtlı 989,04 m2 yüzölçümlü 4 katlı kargir bina ve arsası vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan halen Hükümet Konağı olarak kullanılan özel idare hizmet binası ve lojmanın satışı hususunun görüşülmesi.
21.2016 Yılı Sayıştay Denetim Raporunun 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 38.maddesi gereğince İl Genel Meclisinin bilgisine sunulması.
22.Şebinkarahisar İlçesi Erentepe köyü, Yerleşik Alan tespit işleminin yapılması hususunun görüşülmesi.
23.Çamoluk İlçesi Ozan köyü, Yerleşik Alan tespit işleminin yapılması hususunun görüşülmesi.
24.Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanları Amaçlı imar planı onayı hizmet bedeli tarifesinin görüşülmesi.
25.Alucra İlçesi Mesudiye Mahallesinde tapu sicilinin 112 ada 25 parsel numarasında kayıtlı taşınmazın Alucra Belediyesine tahsisi yönünde alınan İl Genel Meclisi Kararının iptali ile bu taşınmazın satışı hususunun görüşülmesi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN