İl Genel Meclisi Aralık Ayı Toplantıları Başladı

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

İl Genel Meclisi Aralık Ayı Toplantıları Meclis Başkanı Abdullah Mürşit Gürel Başkanlığında 04 Aralık 2017 Pazartesi günü valilik toplantı salonunda başladı. Aralık ayı boyunca 5 gün çalışacak olan İl Genel Meclisi  gündem maddelerini görüşülerek karara bağlayacak, gündem maddeleri ise şöyle;
 
1.Şebinkarahisar İlçesi Erentepe köyü, Yerleşik Alan tespit işleminin yapılması hususunun görüşülmesi.
2.Çamoluk İlçesi Ozan köyü, Yerleşik Alan tespit işleminin yapılması hususunun görüşülmesi.
3.İlimiz Keşap İlçesi, Hisarüstü Köyü Yerleşik alan tespit işleminin yapılması hususunun görüşülmesi.
4.İlimiz Çanakçı İlçesine bağlı Karabörk Köyünün Çöcen bağlısının ana köyden ayrılarak “HAVUZBAŞI” adıyla bağımsız bir köy olma talebinin görüşülmesi.    
5.İlimiz Merkez Sıvacı Köyünde tapu sicilinin 151 ada 8 parsel (eski 543) ve 9 parsel (eski 545) nolu taşınmazlar üzerinde bulunan, taşımalı eğitimden dolayı kapanan ilköğretim okulunu eğitim ve öğretim faaliyetlerinde ihtiyaç duyulması halinde geri verilmesi şartıyla 10 yıllığına kiraya verilmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.  
6.İlimiz Merkez Hacımiktat mahallesinde mülkiyeti İl Özel İdaremize ait, tapu sicilinin 73 ada 112 parsel numarasında kayıtlı taşınmazın imar planında tamamen yolda kaldığı nedenle Giresun Belediyesine bedelsiz olarak devrinin yapılması ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonunca hazırlanan raporun görüşülmesi.  
7.5302 Sayılı Kanunun 10.maddesinin (I) bendi gereği ve İl Özel İdareleri Norm Kadro ve                İlke Standartlarına Dair Yönetmeliğin 10. Maddesi gereğince ekte sunulan cetvelde belirtilen kadroların iptal ve ihdas edilerek karara bağlanması hususunun görüşülmesi.
8.2017 yılı sonu yaklaştığından ödenek üstü harcama yapılan bütçe tertiplerinin ödenek açıklarının kapanması gerekmektedir. Söz konusu ekli listede belirtilen tertipler arasında ödenek aktarılması hususunun görüşülmesi. 
9.2017 yılında zorunlu giderler ve hizmetler için ek bütçe yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Hazırlanan ek bütçenin görüşülerek karara bağlanması hususunun görüşülmesi.
10.İlimiz Bulancak İlçesi Sabiha Raşit İlkokulu binasının genel onarımı Bulancak Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ihalesi yapılmıştır. İhale bedeli olarak KDV Dahil 241.900,00.-TL sözleşme imzalanmıştır. İhaleyi alan firmaya Bulancak Köylere Hizmet Götürme Birliğince hakediş ödenebilmesi için İl Özel İdaresinin 2017 Mali Yılı içerisinde yer alan 44.28.41.00.00/09.1.2.03/08/03.8.1.02 tertibinden 241.900,00.-TL ödeneğin Bulancak İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması hususunun görüşülmesi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN