İki Okulu Ziyaret

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Vali Harun Sarıfakıoğulları, yeni yılın ilk mesai gününe ilimiz merkezde iki okulu ziyaret ederek başladı.

İlimiz Aksu mahallesinde Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Özel Giresun Ayyıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Sarıfakıoğulları, eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaretinde anasınıfını da gezen Vali Sarıfakıoğulları, çocukların aktivitelerine katıldı. Öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Vali Sarıfakıoğulları,  kendileriyle bir süre sohbet etti.

Okul ve eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili bilgi sunan Müdür Hatice Çakır, 27 derslikte 48 öğretmen, 56’sı okul öncesi 283’ü ortaöğretimde olmak üzere toplam 339 öğrenciyle eğitim öğretim faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi.

Ardından Özel Giresun Ayyıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesiniz ziyaret eden Vali Sarıfakıoğulları, Okul Müdürü Halil Yüksel’den okulun fiziki şartları ve eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı.

Sağlık Meslek ve Anadolu Lisesi olmak üzere iki bölümde toplam 11 şubede 174 öğrenci ve 18 öğretmenle eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Müdür Yüksel, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında Sağlık Meslek ve Anadolu kısımlarına ek olarak Fen Lisesi olarak ta hizmet vermeye başlayacaklarını söyledi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN