Türkiye

Türkiye Haberleri

2015 Yılı Hac kayıt Kriterleri Belirlendi

Suudi Arabistan makamlarınca Kâbe ve çevresinde yapımı devam eden genişletme çalışmalarının henüz bitmediği, 2013 ve 2014 yıllarında uygulamaya konulan % 20 kontenjan indiriminin 2015 yılında da devam edeceğinden;

Müzeyyen Senar Hayatını Kaybetti

Türk Sanat Müziği Sanatçısı Müzeyyen Senar, İzmir ' de zatürree teşhisiyle tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Bakan Müezzinoğlu, Sağlık Yöneticileri İle Görüştü

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık Bakanlığı Afet Koordinasyon Merkezi’nden (SAKOM) Video Telekonferans (VTC) yöntemiyle, 81 ilin Sağlık Yöneticileri ile görüşme yaptı.

Şeker ve Tuz Kullanımında Düzenleme

81 il valiliğine gönderilen genelgede, çay ve kahve ikramlarda ve kafe, kantin, lokanta, çay ocağı gibi yerlerde çay şekerinin tek şekerli olarak sunulması ve yemekhane, lokanta gibi hizmetlerde masalardan tuzlukların kaldırılması gerektiği belirtildi.

Bursa'daki Deprem İstanbul'u da Salladı

Saat 12.19'da Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde meydana 4.5 büyüklüğündeki deprem, İstanbul'da da hissedildi.

Fatih'te Halıya Sarılmış Ceset Bulundu

İstanbul Fatih'te bir apartmanın arkasındaki boş alanda, poşetle kaplı, halıya sarılmış yabancı uyruklu bir erkeğe ait ceset bulundu.

Süreler Uzadı Faturalar Şişti

Bazı dağıtım şirketlerinin sayaç okuma sürelerini uzatması sebebiyle bu ay abonelerin elektrik faturası şişti.

Annesinin Öldürdüğü Bebek, Babasının Kucağında

İstanbul'da 8 aylık bebeği K.K.'yı banyo küvetinde boğarak öldüren anne Derya K., polise kan donduran ifadeler verirken baba, oğlunun cansız bedenini kucağında taşıdı.

Toplam 1110 haber.