Türkiye

Türkiye Haberleri

Doğu Karadeniz'de Şiddetli Sağanak ve Kar bekleniyor

Orta ve Doğu Karadeniz'de halen devam eden kuvvetli sağanak yağışların 23.09.2021 Perşembe ve 24.09.2021 Cuma günleri Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'de çok kuvvetli, bu illerin kıyı kesimlerinde

Zirai Don Tehlikesine Dikkat!

Giresun Çevrelerinde Şiddetli Yağış Bekleniyor!

Meteoroloji 11.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıya göre; Giresun ve çevrelerinde 21-22 Eylül tarihlerinde yer yer şiddetli yağışlar bekleniyor.

Güvenli Eğitim Uygulaması

İçişleri Bakanlığı koordinesinde, mevcut huzur ve güven ortamının devamını sağlamak, çocuk ve gençleri her türlü suçtan uzak tutmak ve korumak, öğrencilerin eğitim ve öğretimlerini daha güvenli ortamlarda sürdürmelerini sağlamak, park-bahçe ve umuma açık işyerlerini denetlemek, çocukların dilendirilmesini önlemek, aranan şahısları yakalamak ve suç unsurlarını ele geçirmek amacıyla ülke genelinde eş zamanlı olarak 16.09.2021 tarihinde 08:00-18:00 saatleri arasında okul ve öğrenci yurtlarının yakın çevrelerinde ve umuma açık işyerlerinde uygulama yapıldı.

Eş Zamanlı Güvenli Eğitim Uygulaması

İçişleri Bakanlığı koordinesinde çocuk ve gençleri başta kumar olmak üzere her türlü suçtan uzak tutmak ve korumak, öğrencilerin eğitim ve öğretimlerini daha güvenli ortamlarda sürdürmelerini sağlamak,

Radarla Hız Denetimi

Yapılan denetimde; 25 bin 065 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek işlem yapıldı.

Yük Taşıyan Araçların Denetimi Gerçekleştirildi

Yük Taşıyan Araçlara yönelik ülke genelinde eş zamanlı olarak özel denetim gerçekleştirildi.

Motosiklet ve Motorlu Bisiklet Denetimi

Trafik kazalarını önlemek, sürücü ve yolcuların trafik güvenliğini arttırmak amacıyla 03-04-05 Eylül 2021 tarihlerinde arasında motosiklet ve motorlu bisiklet kullanımına yönelik olarak ülke genelinde eş zamanlı denetimler gerçekleştirildi.

Şehirlerarası Yolcu Taşıyan Otobüs Denetimi Gerçekleştirildi

Şehirlerarası Yolcu Taşıyan Otobüslere yönelik ülke genelinde eş zamanlı olarak özel denetim gerçekleştirildi.

Giresun’da Çok Kuvvetli ve Şiddetli Sağanak Yağış Bekleniyor!

beklenen gök gürültülü sağanak yağışların, Giresun çevrelerinde çok kuvvetli yer yer şiddetli (51–100 Kg/m2), olacağı uyarısı yapıldı.

Giresun’da Beklenen Şiddetli Yağışlara Dikkat!

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre Giresun’da Salı günü çok kuvvetli ve şiddetli yağış bekleniyor. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Beklenen Hadise : Gökgürültülü Sağanak Yağış Beklendiği Yer : Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz’de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; 27.07.2021 Salı günü sabah saatlerinden itibaren etkisini artırarak, Giresun ile Trabzon’un batısında çok kuvvetli ve şiddetli (50–100 kg/m2) olacağı tahmin edilmektedir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Mesai Saatleri Normale Döndü

Giresun genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında 1 Temmuz Perşembe gününden itibaren mesai saatleri öğleden önce 08.00–12.00 ve öğleden sonra 13.00–17.00 olarak uygulanacak.

15.940 Araç Sürücüsüne Hız İhlalinden İşlem Yapıldı

Emniyet Genel Müdürlüğünce Hız ihlallerinin önlenmesi ve sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek amacıyla; 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde 2 gün süreyle ülke genelinde eş zamanlı Hız Denetimleri gerçekleştirildi, 15.940 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek işlem yapıldı.

Alkol ve Uyuşturucu/Uyarıcı Madde Denetimi Gerçekleştirildi

Trafik güvenliğinin sağlanması, sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde kullanımına bağlı meydana gelen trafik kazalarının en aza indirilmesi amacıyla ülke genelinde özel denetim gerçekleştirildi.

Motosiklet Denetimi Gerçekleştirildi

Trafik güvenliğinin sağlanması, sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde kullanımına bağlı meydana gelen trafik kazalarının en aza indirilmesi amacıyla ülke genelinde özel denetim gerçekleştirildi.

Ülke Genelinde eş Zamanlı Uygulama

ülke genelinde eş zamanlı “Huzurlu Sokaklar ve Narkotik Suçları Önleme Uygulaması” yapıldı.

Huzurlu Sokaklar ve Terör Suçları Uygulaması

Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimlerince ülke genelinde eş zamanlı olarak “Huzurlu Sokaklar ve Terör Suçları Uygulaması” yapıldı.

Toplam 1101 haber.