Sağlık

Sağlık Haberleri

Akılcı Antibiyotik Kullanımı

Dünya Diyabet Günü

Uluslararası Diyabet Federasyonu'nun bu yıl belirlediği tema; diyabetin erken tanısı için taramanın önemi ve erken tanı ile komplikasyon risklerini azaltmaktır. Tip 2 diyabet taraması komplikasyon riskini önlemek açısından çok önemlidir.

Afet Eğitimi Hazırlık Günü

Doğal afetlerin etkisini azaltmak, kayıpları en aza indirmek, toplumun her ferdinin ve her kesimin kuşkusuz iyi bir eğitim alması ile mümkün olacaktır. Bu amaçla halkın bilinçlendirilmesi, eğitimin tüm öğelerinin seferber edilmesiyle gerekmektedir.

UMKE "Temel Modül Eğitimi" İlimizde Yapıldı

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2016 yılı Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) faaliyet planı çerçevesinde, ilimizde, 31 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında ''UMKE Temel Modül Eğitimi'' düzenlendi

Sağlık Okuryazarlığı İçin Düğmeye Basıldı

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü, sağlık hizmetinde birincil başvuru noktası olan aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına yönelik ''Sağlık Okuryazarlığı Eğitici Eğitimi Programı'' başlattı. Programla, aile sağlığı merkezi çalışanlarında farkındalık oluşturarak sağlık okuryazarlık düzeyi düşük olan hasta ve yakınlarıyla iletişimin güçlendirilmesi ve memnuniyetin artırılması hedefleniyor.

KETEM 'Pembe Eller' Projesi

Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı KETEM birimi, Meme kanseri bilinçlendirme ayının kapanması nedeniyle 'Pembe Eller' projesi kapsamında etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinliğe katılımlarından dolayı Meme Kanseri hastalarına teşekkür edilerek, hediyeleri takdim edildi.

''Engelsiz Yarınlar İçin'' Projesi Tamamlandı

Giresun Valiliği koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Engelliler Destek Programı (EDES) kapsamında finanse edilen ''Engelsiz Yarınlar İçin'' projesi tamamlandı.

Yangın ve Tahliye Tatbikatı

Psikolojik İlk Yardım

Smart Eczane Projesi

Dünya Ruh Sağlığı Günü

Toplam 226 haber.