Giresun Havuz Altına Spor Lisesi Dönüşüm Projesi

Vali Enver Ünlü, Giresun Havuz Altına Spor Lisesi Dönüşüm Projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

PAYLAŞ

Vali Ünlü, 23 Kasım Çarşamba günü Valilik makamında gerçekleştirilen değerlendirmede; Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ile İl Özel İdaresinde görevli Mimar Orhan Aydın'dan proje kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar ve çalışmalarda gelinen son durumla ilgili bilgi aldı.

Yetkililer tarafından verilen bilgilere göre; Gençlik ve Spor Bakanlığının "Yaşayan Stat Projesi" kapsamında Çotanak Spor Kompleksi içerisine 12 derslikli Spor Lisesi oluşturulacağı, proje kapsamında şampiyon sporcuların yetişmesinin destekleneceği ve yeteneklerin keşfedilmesinin sistemleştirileceği belirtildi.

2022 yıllarında Gençlik Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği; Giresun Spor Lisesinin Çotanak Spor Kompleksi bünyesinde bulunan uygun alanlara taşınacağı, aynı zamanda Çotanak Spor Kompleksi Sporcu Eğitim Merkezinin de Giresun Spor Lisesi Pansiyonu olarak düzenlenip kullanılacağı ifade edildi.

Özellikle spor liselerinde eğitim gören tüm gençlerimizin, Çotanak Spor Kompleksinde yer alan atletizm pisti, yüzme havuzu, spor salonu ve fitness salonunu aktif olarak kullanmalarının sağlanacağı, öğrencilerin hem akademik eğitim alacakları hem de spor branşlarında kendilerini yetiştireceği bir proje olacağı bilgisi verildi.

Projeyle ilgili kısa bir değerlendirmede bulunan Vali Ünlü, gördüğü eksiklerin giderilmesi ve yapılan çalışmaların hızlandırılması için yetkililere talimat verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN