Genç Çiftçiler Üretmeye Devam Ediyor

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlamak amacıyla; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2016 yılından itibaren uygulanmaya başlanan Genç Çiftçi Projeleri başarıyla devam ediyor.
 
Giresun ilimizde 2016 yılında 231 Genç Çiftçi Projesi için 6 milyon 930 bin TL ödenek tahsis edilmiştir. Bu hibe desteği kullanılarak   128 adet büyükbaş hayvancılık, 46 adet küçükbaş, 46 adet arıcılık, 6 adet kanatlı, 3 adet kapama meyve bahçesi, 2 adet örtü altı tesis yapımı tamamlanmıştır. Bu tesisler İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik ekipleri tarafından düzenli olarak ziyaret edilmekte, faaliyet ve teknik yönlerden kontrol edilmektedir.
 
İlimizde bu yıl ise 238 adet Genç Çiftçi Projesi Bakanlığımızca onaylanmış ve 7 milyon 140 bin TL ödenek tahsis edilmiştir. Projelerin yatırım gerçekleşme iş ve işlemleri halen devam etmektedir.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN