Festival Yürüyüşü Yapıldı Şenlik Ateşi Yakıldı

Giresun Belediyesi tarafından bu yıl 45'incisi düzenlenen Uluslararası Giresun Aksu Festivali, kortej yürüyüşü ve festival ateşinin yakılmasıyla başladı.

PAYLAŞ

Giresun Belediyesi tarafından bu yıl 45’incisi düzenlenen Uluslararası Giresun Aksu Festivali, kortej yürüyüşü ve festival ateşinin yakılmasıyla başladı.

Kentte 45’incisi düzenlenen Uluslararası Giresun Aksu Festivali kortej yürüyüşüyle başladı.

Yürüyüşe, Giresun Valisi Enver Ünlü, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Milletvekili Kadir Aydın, halk dansları toplulukları ve vatandaşlar katıldı. Belediye bandosu ve davul zurna eşliğindeki kortej, Yeniyol mevkiinde Çotanak İlkokulu yanından kalabalık bir toplulukla start aldı. Belediye bandosunun çaldığı marşlar eşliğinde yürüyen ekip Atatürk Meydanı’nda toplandı.

Burada konuşan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Uluslararası Giresun Aksu Festivali’ni bir arada kutladıklarını belirterek: “Hepiniz hoş geldiniz. 4 gün boyunca festivalimizle eğleneceksiniz. Birbirinden coşkulu konserlerimiz olacak. Karadeniz’in en güzel en konforlu plajını Buray konseriyle birlikte açacağız. Gençlerimizi bu konserlerimizde ve festivallerimizde gönüllerince eğlenecekler.” dedi.

Ardından, Milletvekili Kadir Aydın ve Giresun Valisi Enver Ünlü’de birer konuşma yaparak hem 19 Mayıs’ı hem de Aksu Festivalini kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatıp, vatandaşlara festival boyunca bol eğlence dilediler.

Daha sonra Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tarafından Atatürk Meydanı’nda şenlik ateşi yakıldı.

Diğer yandan, hava muhalefeti nedeniyle ‘Giresun’dan Ada’ya’ isimli canlı resim performansı ve Kale’de ki yerel sanatçı konserleri (19 Mayıs günü olanlar) iptal edildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN