Engelliler Hayran Bıraktı

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle açılan sergide  engelli bireyler hazırladıkları el sanatları sergisiyle kendilerine hayran bıraktı.

 Can Akengin Sanat Galerisin de   Vali  Harun Sarıfakıoğulları tarafından açılışı yapılarak ziyaretçilerin beğenisine sunulan sergide Giresun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezin ve Özel İlgi Engelli Merkezi Müdürlüğünde ki 30 engelli çocuğun yaptığı el sanatları ile çeşitli spor branşlarında alınan madalyalar sergilendi.
 
3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle açılan sergiyi gezerek yapılan el sanatları ve tablolarla ilgili yetkililerden bilgi alan Vali Sarıfakıoğulları, “Engellilerimiz için elimizden gelen her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Onların önündeki engelleri kaldırarak refah seviyesini yükseltmek ve daha iyi koşullara kavuşmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Devletimiz güçlendikçe bu konudaki imkanlarımızda artmaya devam edecektir. Kardeşlerimi sevgiyle kucaklıyorum. Ailelerine, onların eğitim ve öğrenimleri için emek harcayanları yürekten kutluyorum. Kardeşlerimin hayat standartlarının iyileştirilmesine kendini vakfetmiş bir idareci olarak yüreğim sizlerle çarpıyor. Sizleri çok seviyorum. " dedi.
 
 
Açılışa Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın yanı sıra; Vali Yardımcısı Metin Maytalman, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Bahri Bostancı, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş,  İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Tosun, AK Parti İl Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, ASP Çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
 
 
El Sanatları Sergisi 3 gün boyunca ziyarete açık olacaktır.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN