Dünya Engelliler Günü Mesajı

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Vali Harun Sarıfakıoğulları, 3 Aralık “Dünya Engelliler Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali Sarıfakıoğulları’nın mesajı şöyle:

“Tüm Dünya coğrafyasında olduğu gibi ülkemizde de insanlarımızın büyük bir bölümünü yakından ilgilendirmesi nedeniyle önemli ve anlamlı bir gün olan ‘Dünya Engelliler Günü’ her yıl 3 Aralık tarihinde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

İlimizde, engelli bireylerimize yönelik farkındalığı arttırmaya, sorunlarına çözüm üretmeye ve engellilerin topluma tam olarak katılımlarını sağlamaya yönelik birçok etkinlikler, her yıl belirlenen programlar çerçevesinde ve bizlere iletilen talepler üzerine gerçekleştirilmektedir.

Ülkemizde dezavantajlı özel gruplara yönelik farklı normlar, gerçekleştirilen yasal düzenlemelerle, engelli bireylerimizin dezavantajlarının ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalarla garanti altına alınmıştır. Böylelikle engelli bireylerimizin yaşama tutunmaları, hayata daha sıkı sarılmaları, temel insan haklarından yararlanabilmeleri ve her şeyden önemlisi üreten ve mutlu bireyler olarak ülke değerlerine katkıda bulunmaları amaçlanmaktadır.

Yapılan bu yasal düzenlemeler çerçevesinde, ilimizde de dezavantajı yüksek olan engellilerimize yönelik; bakım ve rehabilitasyon hizmetleri,  evde bakım hizmeti ve çoğu zaman unutulan engellilerin ailelerine ve engellilere yönelik olarak verilen danışmanlık ve destek hizmetleri gibi birçok çalışma yoğun bir şekilde yürütülmektedir.

Engelli bireylerin daha kaliteli bir ortamda, daha iyi bir yaşam seviyesine kavuşturulması bizler için her zaman sosyal bir sorumluluktur. Engelli bireylerimize gösterdiğimiz bu duyarlılığımız sadece böyle günlerde değil her zaman ve hayatın her anında olmalıdır. Onları sadece bu gün değil, yılın her günü hatırlayacağız ve her zaman onların yanında, onlarla birlikte olacağız.

Bu bağlamda; engelli bireylerimizi kendi hanelerinde, iş yerlerinde ve bulundukları sosyal ortamlarda sık sık ziyaret ederek onlara verdiğimiz değeri her zaman hissettirmenin gayreti ve çalışması içerisinde bulunmaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli kardeşlerimizin ‘Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, en içten sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN