Doğal Afet ile Kazalar Sebebiyle Kurban Kestirildi

PAYLAŞ

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi ilimizde de Valiliğimiz tarafından, son günlerde ülke genelinde meydana gelen deprem, çığ düşmesi ve uçak kazası gibi olumsuzluklara karşı kurban kestirildi.

 Vali  Harun Sarıfakıoğulları ve beraberindeki il protokolü, 6 Şubat Perşembe günü, Giresun Merkez Aksu Mahallesi TOKİ Konutları mevkiinde bulunan 15 Temmuz Şehitler Camiinde öğle namazı kıldıktan sonra Giresun Belediyesine ait mezbahada kurban kesildi.

Son günlerde ülkemizde meydana gelen; deprem ve çığ gibi doğal afetlerle, uçak kazası benzeri felaketlerin tekrar yaşanmaması, güvenlik güçlerimizin ve halkımızın her türlü kaza, bela ve afetten korunması için İl Müftüsü Muhittin Oral tarafından okunan duaların ardından kesilen kurban ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Programa; Vali Harun Sarıfakıoğulları, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Giresun Üniversitesi Rektörü Pof. Dr. Yılmaz Can, İl Jandarma Komutanı J. Albay Muhammet Sevinç, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, Ak Parti İl Başkanı Kenan Tatlı ve il protokolü katıldı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN