Dereceye Giren Öğrenciye Ödül

Ticaret Bakanlığınca düzenlenen 'Kooperatifçilik' konulu resim yarışmasında İlimizde dereceye giren öğrenciye ödülü, Vali Harun Sarıfakıoğulları tarafından verildi.

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28


Ticaret Bakanlığınca düzenlenen “Kooperatifçilik” konulu resim yarışmasında İlimizde dereceye giren öğrenciye ödülü,  Vali  Harun Sarıfakıoğulları tarafından verildi.

Valilik makamında, dereceye giren öğrenciyi kabul eden Vali Sarıfakıoğulları, yarışma hakkında Ticaret İl Müdürü Ali Yıldırım’dan bilgi aldı.

Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünce; “Kooperatifçilik” konusunda bilgilendirmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak, sanatsal faaliyetleri desteklemek ve bu faaliyetlere katılımı artırmak, öğrencilerin sanatsal aktivitelerde etkin rol oynanmasına ve yeteneklerini sergilemesine olanak sağlamak, eğitim çağındaki çocuklarımızı kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla Türkiye genelinde resmi ve özel okullarda eğitim ve öğretim gören ortaokul 5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerini kapsayan "Kooperatifçilik" konulu bir resim yarışması düzenlendi

21-22 Kasım 2019 tarihinde Ticaret Bakanlığı seçici kurulu tarafından yapılan değerlendirme toplantısında Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Rüya Adıgüzel il birincisi seçildi.

Yarışmada il birincisi seçilen Rüya Adıgüzel’i kutlayarak altınla ödüllendiren Vali Sarıfakıoğulları, Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan, illerden gelen ve il bazında dereceye giren resimlerinden oluşan kitabı da hediye etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN