Çoruh Edaş Sel Felaketinin İzlerini Silmek İçin Görev Başında

PAYLAŞ

Giresun ve ilçelerinde etkili olan şiddetli yağış sonrası yaşanan sel felaketinde, birçok ilçede cadde ve sokaklar sele teslim olurken Dereli ilçesinde saat: 15.00 sıralarında başlayan sağanak yağış, ilerleyen saatlerde dere taşkınlarına ve su baskınına sebep oldu. Felaketin ilk anından itibaren bölgede bulunan Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Ekipleri, sel felaketinin yaralarını sarmak için gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor…

Sel felaketinin başladığı andan itibaren bölgede bulunan Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Ekipleri yağışın azalarak yolların açılmasıyla enerji arzını sağlayabilmek için çalışmalarına başladı. İlk hasar tespitlerinde yıkılan direkler, moloz yığınları altında kalan ve sel sularının getirdiği dere malzemesi ile dolan trafo binaları ve alt yapı tesisleri ile karşılaşan Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Ekipleri, geçici olarak binaların cephesinden havai hat çekerek enerji ihtiyacını karşıladı.

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Şirket Müdürü Mehmet Aydın’ın, sel felaketini değerlendirdiği açıklamalarında;

“Sel felaketinin ilk gününde Dereli ilçe merkezini besleyen ana trafo binası ve bağlantı hatlarının ciddi ölçüde hasar görmesi sonucu ilk etapta farklı güçlerde jeneratörler olay mahalline sevk edilerek öncelikle Hükümet Konağı ve Belediye Binası’na enerji verilmiş ve bina çevreleri aydınlatılmıştır.

İlçe merkezindeki alt yapının ve abone bağlantı kutularının kullanılamaz duruma gelmesinden dolayı, bina cephelerinden havai hat çekilerek tüm meskenlere enerji verilmiş enerjisiz trafo bölgesi kalmamıştır. Mobil jeneratörler vasıtasıyla merkezdeki cadde ve sokaklar aydınlatılmış, bölgede çalışan iş makinalarının 7/24 çalışmasına olanak sağlanmıştır.

Trabzon ve Gümüşhane illerimizden gelen toplam 60 kişilik destek ekibimizle birlikte Giresun ilimizde yaşanan sel felaketinde, afetin yaralarını sarmak için görev başındayız. Enerjisiz trafo bölgemiz kalmamış olup felaketin izlerini silebilmek için tüm imkanlarımızın seferber edildiğini belirterek afette hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN