Bulancak'a Doğalgaz

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, 2018’in sonunda Bulancak’ta doğalgaz kullanımına başlanacağı müjdesini verdi.

Bulancak’a doğalgaz gelmesi konusunda yeni gelişmeler olduğunu belirten Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, yeni meclis ve nikah salonunda yaptığı bilgilendirme toplantısında önemli açıklamalarda bulunarak, doğalgaz çalışmaları ile 15 Temmuz Şehitler Caddesi ve Millet Caddesinde devam eden altyapı çalışmaları konularında açıklamalarda bulundu.

AK Parti Bulancak İlçe Başkanı Necati Yıldırım ve AKSA Doğalgaz Şirket Müdürü Doğan Gürler’le birlikte, Belediye Meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve basına konuşan Başkan Yakar; “Bir sözümüzü daha yerine getirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. 2018 sonu itibariyle Bulancak doğalgaz kullanmaya başlayacak. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Başkan Yakar, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Giresun mitinginde vermiş olduğu müjde ile Bulancak için doğalgaz temini sürecine ivedilikle başlanılmıştır. Öncelikle bölgenin gaz dağıtım lisansına sahip olan şirket ile gerekli görüşmeler yapılarak EPDK tarafından Bulancak için gaz dağıtım lisansının verilmesi sağlanmış, Belediyemiz tarafından da yatırımcının ilçeye hizmeti getirmesi sırasında sökülecek olan yolların üst kaplamasını yapmayı taahhüt etmesiyle süreç hızlandırılmıştır.

Proje çalışmaları başladı

EPDK ile yapılan görüşmeler neticesinde Bulancak için Lisans alınmış ve ivedilikle proje çalışmalarına başlanılmıştır. Doğal gazın Ordu-Giresun iletim hattı üzerinden Bektaş yaylasından bir bağlantı ile Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesine iletimi sağlanacaktır. İlk etapta doğalgaz dağıtım firması ile yapılan görüşmeler neticesinde OSB alanı içerisinde gerekli istasyonlar yapılarak, 2018 yılı sonuna kadar da projenin 1. etabı olan; ilçemizin batı yakasında (Pazarsuyu deresi ile İncüvez deresi arası) altyapı imalatları tamamlanarak abonelere doğalgaz dağıtımına başlanılacaktır” diye konuştu.

15 Temmuz ve Millet Caddelerinin de Doğalgaz alt yapısı hazırlanacak

Diğer taraftan altyapı çalışmaları devam, 15 Temmuz ve Millet Caddelerinin doğalgaz alt yapı çalışmalarının da tamamlanarak hazırlanacağını belirten Belediye Başkanı Yakar, “Bu anlamda devam edecek doğalgaz çalışmaları kapsamında bu caddelerimizde tekrar söküm yapılmadan doğalgazı hızlı bir şekilde ilçemizde yaygın olarak kullanmaya başlamış olacağız. Bir süredir şantiye haline dönen, 15 Temmuz ve Millet Caddeleri üzerinde; Su Şebekesi, Kanalizasyon Şebekesi, Elektrik hattı, Telefon hattı gibi önemli altyapı unsurları yer altına alınıp yenileme çalışmaları tamamlanmıştır.

Yine Belediyemiz BULASKİ ekiplerince yağmursuyu deşarj hatları imalatına devam ediliyor. Bu noktada alt yapıda önemli bir eksiğimiz olan doğalgaz şebekesi de, Yerel Gaz Dağıtım Şirketi ile yapılan görüşmelerde 2018 yılı yatırım programında olmamasına rağmen, dolgu malzemelerinin Belediyemiz tarafından temin edilmesi sözü ile yapılacak olan çevre düzenlemesinin zarar görmemesi ve yolun tekrar bozulmaması anlamında, cadde üzerindeki boru imalatları yapılıp, abone çıkışları verilecek şekilde yapılmasını karara bağladık. Gaz iletim hattı geldiği anda bağlantılar yapılacak olup abonelere gaz dağıtımına hızlı bir şekilde başlanılacaktır” dedi.

Özlediğimiz şeylere kavuşuyoruz

Sosyal Medya hesapları; Facebook, İnstagram, Twitter ile Cumhuriyet meydanında led ekranlardan da canlı yayınlanan bilgilendirme toplantısında, “Bulancak olarak artık özlediğimiz şeylere hızla kavuşuyoruz. İnşallah 2019’da doğalgaz diye bir sorunumuz da kalmamış olacak. Son derece kısıtlı imkan ve bütçelere rağmen Bulancak’ı hızla değiştiriyor ve dönüştürüyoruz. Bir iki yıl sonra Bulancak’a ilk kez gelen biri bu değişimleri ve yenilikleri çok daha iyi görecektir. Tüm bu gelişmelerin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, çalışmalar konusunda gösterecekleri sabır ve anlayış için şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

İlk Kazma vuruluyor

Toplantıda konuşan AKSA Doğalgaz Şirket Müdürü Doğan Gürler ise yaptığı bilgilendirme konuşmasında; “15 Temmuz Şehitler Caddesi ve Millet Caddesi boyunca 1600 metrelik doğalgaz hattının ilk kazmasını 8 Aralık 2017 Cuma günü vuruyoruz. Bulancak için planlanan doğalgaz çalışmalarında toplam 45 km hat döşemesi yapılacak ve toplam 20 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirilecektir. 2019’dan önce Bulancak’ta doğalgaz’ın ilk meşalesini yakacağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN