Başkan Sıbıç'tan Kurban Bayramı Mesajı

Bulancak Belediye Başkanı Necmi Sıbıç, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

PAYLAŞ

Başkan Sıbıç mesajında; “Millet olarak; paylaşmanın, birlikteliğimizin ve bereketin bayramı olan bir Kurban Bayramını daha idrak etmenin sevincini yaşıyoruz. Bayramlar, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup barıştıran, kardeşçe kucaklaştıran, milli birlik ve beraberliği, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren, milli ve dini duyguların, örf ve adetlerin sergilendiği, toplumda millet olma bilincinin şekillendiği, güçlendiği, müstesna günlerdir. Tarih boyunca adaletten, barıştan, kardeşlik ve hoşgörüden yana olan bir milletin mensupları olarak, toplumları yakınlaştıracak, medeniyetleri kaynaştıracak, ön yargıları kıracak, mesafeleri giderecek bir iklime insanlığın bugün her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Şüphesiz, aramızdaki sevgi ve dostluğu, dayanışma ve yardımlaşmayı muhafaza ettiğimiz sürece toplumsal dokumuz bozulmadan dimdik ayakta kalmaya devam edecektir. Huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir bayram yaşanılması duygu ve düşüncesiyle, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte hayırlı bayramlar dilerim” dedi.

Bayram Tedbirleri Alındı

 Vatandaşlarımızın kurban ibadetlerini rahat bir şekilde yerine getirebilmeleri için her kurban bayramında olduğu gibi bu bayramda da gerekli tedbirler alınmış, Belediye Mezbahanemiz temizlik ve sağlık kurallarına uygun bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Yine bayram süresince belediyemiz ilgili birim ve hizmet kolları aralıksız çalışmalarına devam edecektir.

Geleneksel Bayramlaşmamız Devam Ediyor

 İlçemizde geleneksel hale gelen Kamu Görevlileri ile Vatandaşlarımızın toplu bayramlaşma merasimi, 16 Haziran Pazar, bayramın birinci günü, 11.00-11.30 saatleri arasında Otogar Düğün Salonunda yapılacak olup, tüm vatandaşlarımızı bayramlaşma merasimine bekliyoruz.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN