Ahşap Kalıpçılar Sınavda Ter Döktü

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda yapılan Mesleki Yeterlilik Belge sınavlarında bu hafta ahşap kalıpçılık mesleğinde çalışanlar ter döktü.Bu çerçevede Giresun’da çeşitli firmalarda çalışan 42 kişi belge alabilmek ve yasal cezayla karşılaşmamak için hafta sonu yapılan sınavlarda ter döktü.

Hafta sonu yapılan ve üç gün süren sınavları yerinde takip eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın;”Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak Giresun genelinde organize ettiğimiz sınavlar Mesleki Yeterlilik Kurumunun gözetiminde MEYBEM A.Ş. uzmanları vasıtasıyla yapılmaktadır.Bu hafta inşaat grubunun en zor sınavı olan ahşap kalıpçılık mesleğinde sınav gerçekleştirdik.Dolayısıyla elimizden geldiği kadar belge sürecinde yararlı olabilmenin uğraşındayız.Sistem üzerinden kontrol edilen Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayanların cezai işleme maruz kalmamaları bizim için öncelikli amaçtır. “dedi.

Tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde faaliyet gösteren ve çalışanı bulunan firmaların tek tek ziyaret edilmesi yada iletişim kurulması sonucu sınavlara davet edildiğini beyan eden Günaydın;”Kapı kapı dolaşmak kaydıyla süreci anlatmakta ve belge için sınav oluşturmaktayız.Bugün inşaat alanında haftaya ise metal ürünlerinde yada makine bakımında sınav gerçekleştireceğiz.Hedefimiz firma ve çalışanlarımızın mağdur olmamasıdır.Dolayısıyla firmalarımızın bu çalışmalarımıza kulak vermeleri kendileri açısından yararlı olacaktır.”açıklamasını yaptı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN