15 Temmuz'u Anma Etkinlikleri

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

 “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında, ilimizde 13-15 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenecek etkinliklerin ele alındığı toplantı,  Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında gerçekleştirildi.

Giresun Valiliği Toplantı Salonunda,  gerçekleştirilen toplantıda; Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de düzenlenecek etkinlikler ile 15 Temmuz gecesinde yaşanan olayların unutulmaması, o gecenin milli kahramanları olan şehit ve gazilerimizin de en güzel şekilde anılması için kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının gerçekleştireceği etkinlikler ve sağlayacağı katkılar ele alındı.

Toplantıda, 15 Temmuz günü düzenlenecek etkinliklerin o gecenin ruhuna uygun bir konsepte hazırlanması için neler yapılabileceği değerlendirilerek, uygulamada birliğin sağlanması için etkinliklerde kullanılacak görseller ile kurumsal temsil unsurlarının www.15temmuz.gov.tr internet adresinden temin edilmesi, bunun dışında herhangi bir grafik, logo, sembol vb. görsel malzeme kullanımına müsaade edilmemesi uyarısında bulunularak,  etkinlik süresince gerçekleştirilecek faaliyetlere ilişkin ilgili kurum ve birim yetkilileriyle bir taslak plan oluşturuldu.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, 15 Temmuz haftası içerisinde hem şehitlerimizi yad edeceğimizi hem de demokrasi ve milli birlik gününü kutlayacağımızı belirterek, “Bu vesileyle ben hain darbe girişiminde canlarını bu vatan için, bayrak için, din için feda eden bütün şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyor, yine gazilerimize de şifa diliyorum. Karşı karşıya kalınan kalkışma belki de Kurtuluş Savaşı'ndan sonra yaşadığımız en büyük tehlikeydi. Bu hain girişimin bertaraf edilmesinde Aziz Milletimizin sergilemiş olduğu cesaretin değeri gerçekten hiçbir şekilde ifade edilemez. Bu vesileyle o gün sokakları dolduran milyonları yad etmek istiyorum.

Tabii burada öncelikli hedefimiz en geniş katılımı sağlamak. Gerçekleştirilecek olan etkinliklere ve Gazi Caddesi'nin girişinden Atatürk Meydanına kadar olan yürüyüşe; hem vatandaşlarımızın, hem de yine kamu kurum ve kuruluşlarımızdan bütün arkadaşlarımızın, öğrencilerimizin geniş katılımını arzu ediyoruz. Her ne kadar okullar tatil olsa da gençlerimizle, bütün sivil toplum kuruluşlarımızla, engellilerimiz ve yaşlılarımızla beraber, siyasi partilerimiz ile sendikalarımızın da en geniş katılımı ile inşallah bunu gerçekleştireceğiz.

O nedenle şimdi biz bu toplantımızda; başta belediye başkanlığımız olmak üzere, üniversitemiz, kamu kurum ve kuruluşlarımızın ve STK temsilcilerimizin nezdinde, 15 Temmuz etkinliklerin ruhuna yakışır şekilde gerçekleştirilmesi için yapılması gerekenleri ele alacağız ”dedi.

Toplantıya; Vali Harun Sarıfakıoğulları, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yılmaz Can, Vali Yardımcısı Metin Maytalman, İl Jandarma Komutanı J.Alb.B.Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın, Jandarma Bölge Komutan Yardımcısı Vekili J.Alb.Hasan Bal, AK Parti İl Başkan Vekili Cumhur Karahasan, MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, Resmi Kurum ve Kuruluş amirleri, oda ve borsa temsilcileri ile STK temsilcileri katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN