15 Temmuz Konulu Konferans Yerel Haberler

15 Temmuz Konulu Konferans

 Vali Harun Sarıfakıoğulları, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlama Programı etkinlikleri kapsamında düzenlenen konferansa katıldı.

Giresun Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda,  “Türkiye’nin Darbeler Tarihi” konulu konferans 13 Temmuz Cuma günü saat 14.00 de başladı.

Konferansta kısa bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, 15 Temmuz 2016 tarihinde; polis, asker, yargıç forması giyen, din kisvesi altında, esnaf ve sanayici kisvesi altında gözüken çok derin bir yapıyla karşı karşıya kalındığına vurgu yaparak bir ucu yurt dışı kaynaklı olan bu hain kalkışmanın, başta Sayın Cumhurbaşkanımızı feraseti ve aziz milletimizin iradesi ile durdurulduğunu söyleyerek “O gün hiçbir plana ve programa dayanmayan, bu çok önemli ki küçük bir organizasyonda bile önceden program yapılır, o gün Allah bize yardım etti ve aziz milletimiz milyonlarca ahali sokakları doldurdu. O gün genci yaşlısı herkes oradaydı. Darbenin iyisi olmaz arkadaşlar. İlericisi, gericisi olmaz. Her darbe haincedir ve lanetlenmelidir” dedi.

Vali Sarıfakıoğulları, darbelerle mücadelenin her açıdan elzem olduğuna dikkat çekerek “Aziz milletimizin bu konudaki dik duruşu ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki kararlılığı sayesinde bu dönem inşallah bitmiştir. Ben bu nedenle şehit olan 251 vatan evladını rahmetle yad etmek istiyorum. Bizler bugün özgür bir ortamı soluyabiliyorsak onlara borçluyuz Allah mekanlarını cennet etsin. Gazilerimize yine Yüce Allah’tan şifalar diliyorum. Bundan sonra hiçbir güç kendisini millet iradesinin üstünde göremeyecektir. Ben bu duygu ve düşüncelerle de sevgilerimiz saygılarımı sunuyorum. Allaha emanet olun” diyerek konuşmasını tamamladı.
Dr. Öğr. Üyesi Gürkan Fırat Saylan’ın konuşmacı olarak katıldığı, Türkiye’nin Darbeler Tarihi konulu konferansta; Türkiye de meydana gelen darbeleri, 15 Temmuz hain kalkışmasına gelinen noktada yaşananları, 15 Temmuz hain darbe girişimi öncesi ve 15 Temmuz gecesi ve sonrasındaki gelişmeleri “Milli İrade ve Demokrasi” anlayışı çerçevesinde ele alındı.

Konferansın sonunda Vali Sarıfakıoğulları tarafından, günün anısına konuşmacı Dr. Öğr. Üyesi Gürkan Fırat Saylan’a teşekkür belgesi takdim edildi.

İlgi ve katılımın oldukça yoğun olduğu konferansa; Vali Harun Sarıfakıoğulları, GRÜ Rektörü Prof.Dr.Cevdet Coşkun, Vali Yardımcısı Metin Maytalman, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Canan Çelik, öğretim üyeleri, daire amirleri ve çok sayıda dinleyici katıldı.

Yorum Yaz


Yorumlar
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Karedeniz Düşünce Kuruluşuna Anlamlı Ziyaret

DEVAMI

Şenlikoğlu'ndan Giresun Ziraat Odası Ziyareti

Şenlikoğlu seçim gezileri kapsamında Giresun Ziraat Odası?nı ziyaret etti. Oda Başkanı Nurittin Karan, Meclis Başkanı Eyüp Çiftçi ve oda yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Şenlikoğlu, fındığın başta Giresun olmak üzere Türkiye için son derece önemli tarımsal bir ürün olduğunu, fındık alım satım yerleriyle ilgili projeleri bulunduğunu kaydetti.

DEVAMI
Canlı Yayın

Foto Galeri

  • Giresunspor 2015 Foto Galeri
  • Giresunspor Maç Foto Galeri
  • Giresun 2015 Foto Galeri
  • Genel Foto Galerisi

Gold Firmalar

Videolar

  • Giresun Mayıs 2017 Video Çekim
  • Hüseyin BIÇAK Kümbet Şenliği
  • Şehr-i Giresun Tanıtım Videosu
  • Giresun 2014 Photo Albüm Video

Etkinlik Takvimi

Hava Durumu

Site İstatistik

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 303
Bu Ay : 5241
Bu Yıl : 5241
Toplam : 5241
Kayıt/Güncelleme: : 914 / 21.02.2019

Kanal28.tv © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır. Kanal28.tv bir Ajans Moonlight Yapımıdır